Covid-19 | Karaca Otel

Covid-19

 

Değerli Misafirlerimiz;

Ülkemizde ve dünyada yaşanan Koronavirüs ( Covid-19 ) salgını sebebiyle, Karaca Otel ailesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve sağlıklı yarınlarda seyahat planlarınıza eşlik edebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En önemli önceliğimiz her zaman olduğu gibi konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak ve sağlığını korumaktır. Koronavirüs ( Covid-19 ) ile ilgili aldığımız ek tedbirleri sizlerle paylaşmak isteriz.

 

                          OTELİMİZDE UYGULANAN COVID-19 TEDBİRLERİ ve KURALLARI

 

 1. Dünya Sağlık Örgütü’nü (WHO), Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerini (CDC) ve yerel sağlık kuruluşlarını COVID-19 ile ilgili en son gelişmeler için yakından takip ediyor, sürecin başlangıcından bu yana Sağlık Bakanlığı’nın prosedürlerini büyük bir titizlikle ve hassasiyetle uyguluyoruz.
 2. Otelimiz, konaklamanız süresince tüm misafir odaları ve ortak kullanım alanlarındaki yüksek temas yüzeyleri (masa yüzeyleri, aydınlatma düğmeleri, kumandalar, kapı kolları, tırabzanlar vb.) kat hizmetleri görevlileri tarafından her gün, en üst standartta hizmet veren DIVERSEY CONSULTING Şirketinin , TSE, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfektan ürünleriyle temizlenmiş ve tüm personellerimize, DIVERSEY CONSULTING şirketi tarafından Güvenli Otel programı kapsamında ilgili seminer ve hijyen eğitimleri verilmiştir.
 3. Tüm çalışanlarımıza Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili eğitimler verilmiş gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. ( DIVERSEY E-LEARNING Hijyen Eğitim Programı- STK onaylı hijyen ve eğitim sertifikaları)
 4. Çalışanlarımızın her gün mesai başlangıçlarında termal ateş ölçerler ile vücut sıcaklıkları ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar yetkilendirilmiş personel tarafından doğrulanmaktadır.
 5. Tüm personelimize, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında hizmet aldığımız KORUYUCU OSGB tarafından iş güvenliği eğitimleri ve sertifikaları verilmiş olup insan kaynakları birimimiz tarafından takip ve kontrolü yapılmaktadır.
 6. Otelimizin girişinden başlayarak, resepsiyon, restoran, otelimizin tüm ortak alanları, misafir katları, tüm lavabo alanlarında %70 Alkol bazlı el dezenfektanları misafirlerimizin kullanımına sunulmuştur.
 7. Misafir kabul holünde, talep edilmesi durumunda misafirlerimize verilmek üzere koruyucu maske bulundurulmaktadır. Yine tüm odalarda tek kullanımlık poşetlerde maske ve dezenfektan mendiller hazırlanmıştır.
 8. Çalışanlarımız Kişisel Koruyucu Ekipmanları kullanarak çalışmaktadır.
 9. Odalarımız, maske ve eldiven ekipmanları giymiş personelimiz tarafından temizlenmekte, oda temizliğinin tamamlanması sonrasında ULV Sisleme cihazları ile dezenfekte DIVERSEY) edilmektedir. Her oda temizliği sonrası ilgili personelimiz maske ve eldiveni değiştirmektedir.
 10. Tüm çarşaf&havlu gibi tekstil ürünlerimiz 60-90 derece dezenfektan içerikli deterjanlar ile yıkanmaktadır
 11. Misafirlerimizin otele girişleri sırasında, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda termal ateş ölçer ile vücut ısılarının ölçülmesi ve kayıt altına alınması zorunlu bir kuraldır.
 12. Tüm misafirlerimiz otele giriş işlemleri sırasında son 14 gün içinde herhangi bir ülke veya şehre seyahat edip etmediklerini, hazırlanan anket formunda belirtmek durumundadır.
 13. Otelimizde bu süreçte konsept dahilinde verilen kahvaltı hizmeti Set Menü şeklinde olup, servis personeli tarafından sunumu yapılmaktadır. Yine talep edilecek sıcak ve soğuk tüm içecekler servis çalışanlarımız tarafından servis edilmektedir.
 14. Otelimizde misafir kabul holü, genel ortak kullanım alanları ve diğer tüm alanlar için Sosyal Mesafe Planı hazırlanmış olup, misafirlerimizin sosyal mesafe işaretçilerine uyarak bu kurallara dikkat etmesi gerekmektedir.
 15. Oteli içi genel alanların tamamında misafirlerimiz maske takması zorunludur.

 

                                                 SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR